17 Ekim 2019 Perşembe 14:11

ANASAYFA l Başkan Üzülmez’den engellilere destek

27.04.2017 Perşembe - 10:58

 

Kartepe Belediyesi ilçedeki engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yaptığı yardım ve destek çalışmaları ile ilçe halkından takdir görmeye devam ediyor. Bu konudaki hassasiyeti ile tanınan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, neredeyse yılın her günü engelli hemşehrilerinin yardımına koşarak destek oluyor ve moral veriyor.

Alo Evlat Hattı ve Atla Terapi gibi Kocaeli’de ilk ve öncü projelerle  birçok belediyeye örnek olan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepeli engelli hemşehrilerinin imdadına koşmaya devam ediyor. Başkan Üzülmez bu kez de, sosyal yardımlar kapsamında tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli hemşehrilerinin taleplerini kısa sürede karşılayarak onların hayatlarını kolaylaştırdı.

AKÜLÜ VE TEKERLEKLİ SANDALYELERİNE KAVUŞTULAR

Sosyal belediyeciliğe verdiği önemle ilçe halkının gönlünde taht kuran Başkan Üzülmez, İbrikdere’de ikamet eden Hatice Öztürk ve Habibe Kaya’ya tekerli sandalyelerini bizzat kendisi teslim ederken, yine İbrikdere Mahallesi sakinlerinden Zehra Kuru ve Mustafa Celasin’e, Suadiye Mahallesinden Enbiya Çelen’e, Çepni Mahallesinden Havva Alyurt’a ve Eşme Mahallesinde ikamet eden Rafet Aydoğdu’ya da akülü sandalyelerini vererek engelli hemşehrilerini ve ailelerini bir kez daha  mutlu etti. Tekerlekli sandalyesine kavuşan Kartepeli vatandaşlar ise hayatlarına kolaylık sağlayacak yeni akülü ve tekerlekli sandalyelerine kavuştukları için Başkan Üzülmez’e teşekkür etti.

ÜZÜLMEZ: DEVLETİN ŞEFKAT ELİNİ KULLANIYORUZ

Başkan Üzülmez, “Kartepemiz’de yaşlı, hasta, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak için sosyal belediyecilik gereği asli hizmetlerimizden biridir. Bugün de rahatsızlığı sonrası tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan büyüklerimizin yüzünü güldürdük. Cumhurbaşkanımızın belediyecilik dönemlerinde başlattığı sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimizi geniş bir yelpazede halkımıza sunuyoruz. Devletimizin şefkat elini belediye sınırları içindeki hemşehrilerimize ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.