21 Temmuz 2018 Cumartesi 23:12

ANASAYFA l BAŞKAN KORKMAZ’DAN ÇINARLI CAMİ’NDE İNCELEME

04.08.2017 Cuma - 18:49

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, restorasyon ve tadilat çalışmalarının devam ettiği Çınarlı Camii inşaatında incelemelerde bulundu.

İzmit Cedit Mahallesi Bahariye Caddesi’nde bulunan ve 1930’da yapılan 800 kişilik Baç Urgancı Ahmet Çelebi Cami’nde (Çınarlı Camii) tadilat çalışmaları sürüyor. Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne camii cemaati tarafından yapılan müracaat sonrası, camide restorasyon ve tadilat çalışması devam ederken, bölge sakinleri İzmit Belediyesi tarafından geçici olarak yaptırılan prefabrik mescitte ibadetlerini yerine getiriyor.  

DERNEK DAVET ETTİ

İbadete kapatılarak, bakıma alınan Baç (Çınarlı) Urgancı Ahmet Çelebi Cami Derneği’nin daveti üzerine çalışmaları yerşnde inceleyen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, dernek yöneticilerinden de çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Korkmaz’a, Cami Dernek Başkanı Yaşar Sözer, Başkanvekilleri İsmail Kaplan, Yakul Öztürk, kentimizin kıdemli esnaflarından İlhan Haftacı ile Cedit Mahalle Başkanı Fatih Çelik eşlik etti. Başkan Korkmaz aynı zamanda bölge esnaflara da kolaylıklar diledi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.