22 Ekim 2019 Salı 20:05

ANASAYFA l Başkan Karaosmanoğlu, Sağlık çalışanlarını gönülden kutluyorum

29.04.2017 Cumartesi - 12:25

Başkan Karaosmanoğlu, Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım ve yönetimini makamında konuk etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube BaşkanıErdal Yıldırım’ı makamında bir araya geldi. Türkiye’nin son 13 yılda sağlık alanında önemli aşamalar kat edildiğin vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanımız kendisine yakışır bir şekilde sağlık hizmeti alıyor. Bundan dolayı çok mutluyum. Bu hizmetlerin verilmesinde emeği olan tüm sağlık çalışanlarını gönülden kutluyorum” dedi.

“YILDA ORTALAMA 51 BİN İNSANIMIZ FAYDALANIYOR”

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, ortaya koydukları çalışmalar ve projeler konusun da Karaosmanoğlu’na bilgi aktarırken, üyelerine dönük eğitim faaliyetleri başta olmak üzere sosyal etkinliklerle çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşın sağlık ve sosyal hizmetler noktasında gelen taleplerine hızlı bir şekilde cevap verdiklerini belirten Başkan Karaosmanoğluda, “Hasta Nakil Hizmetimize yenilenen 22 Mavi Ambulans ile yılda ortalama 51 bin hastamıza nakil hizmeti veriyoruz. Ayrıca okullarımızda ortalama 6 bin öğrencimize sağlık,  beslenme, sigaranın zararları konularında eğitimler de veriyoruz. Bunun yanında Halk Sağlığı Eğitimlerimizde ergen eğitimi ve kadın sağlığı konularında yıllık yaklaşık 5 bin vatandaşımız faydalanmaktadır” diye konuştu.

“ÜÇ BİN KADINIMIZIN KEMİK YOĞUNLUĞU ÖLÇÜMLERİNİ YAPTIK”

Halk Sağlığı Tarama (Kemik Yoğunluğu Ölçümü) ve Eğitim Hizmetleri başlığı altından farklı hizmetleri de ortaya koyduklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Halk sağlığı eğitimlerimizin sonunda ortalama 3.000 kadınımızın kemik yoğunluğu ölçümleri yaptık. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri olarak da 6 bin işçi kardeşimizin çalışma ortamlarına en yakın birimde hem iş kaybını önlemek hem de daha iyi sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla her yıl yaklaşık 20 bin hekim muayenesi, 3 bin periyodik muayene, 4 bin sağlık taraması, 28 bin hemşire hizmeti veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından tamamladı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.