19 Ekim 2019 Cumartesi 08:39

ANASAYFA l BAŞKAN KARAOSMANOĞLU; Rencide etmeden dağıtıyoruz

22.06.2016 Çarşamba - 12:53

ANTEPLİLER
Türkiye Gaziantepliler Federasyonu’nu ağırlayan Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir’in sosyal hizmetler noktasındaki çalışmalarına değindi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Gaziantepliler Federasyon Başkanı Hasan Özaygut ve yönetim kurulu üyelerini makamında konuk etti. Yıl içerisinde ve özellikle Ramazan ayı münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında büyük özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Biliyoruz ki; toplumumuzda vakıfların ve derneklerin yardımlaşma anlamında çok güzel faaliyetleri var. Bu noktada muhakkak ki; sizlerde çalışmalar yürütüyorsunuz. Ancak Büyükşehir olarak bizlerde halkımız arasında ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere sosyal belediyecilik anlayışıyla yardımlar yapıyoruz. Vatandaşlarımıza yapılan yardımlarda uyguladığımız metotlarla insanımızın rencide olmadan yardım almasını sağlıyor ve dağıtıyoruz” dedi.

41 KART’TAN 8913 VATANDAŞIMIZ YARARLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve ihtiyaç sahibi vatandaşların rencide olmadan gıda yardımlarını marketlerden kart aracılığı ile almalarını sağlayan sistem olan 41 Kart hakkında açıklamalarda yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Vatandaşımız yardımı alırken kendi kredi kartı ile alışveriş yapıyormuş gibi gerçekleştiriyor. Artık hiç kimse yardım kuyruklarında beklemiyor. Karta yatırılan para ile alışverişini rahatça yapabiliyor. 41 Kart’tan şu anda 8913 vatandaşımız yararlanıyor. Hesaplarına aylık para yatıyor ve alışverişlerini yapma imkânı sağlanıyor” diye konuştu.

BARINMA MERKEZİMİZDE HER TÜRLÜ İMKÂN BULUNUYOR

‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz evi olmayan evsizleri barındırırken, kalacak yeri olmayan hasta ve hasta yakınlarına da barınma imkânı sunuyor’’ şeklinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Yenilenen Barınma Merkezimizin ilk iki katını kalacak yeri olmayan evsizler kullanmaya devam ediyor. Evsiz ve gariplerin barınmanın yanı sıra üç öğün yemekle birlikte giyinme ve sağlık ihtiyaçları da karşılanıyor. 84 yatak kapasiteli ve yemekhanenin de bulunduğu 3. katında sadece hasta ve hasta yakınları ücretsiz olarak kalabiliyor” açıklamasını yaptı.

GÖNÜL KAZANI İLE EVLERE SICAK YEMEK DAĞITIYORUZ

“Gönül Kazanı” adı verilen örnek projeyle evinde yemek yapamayacak kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yıl boyunca sıcak yemek dağıttıklarını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Osmanlı’da imaretlerin yaptığı görevi şimdilerde bizler de kapı kapı dolaşarak devamı sağlayamaya çalışıyoruz. Bu proje ile ihtiyaç sahibi hemşerimizin evine sıcak yemek giriyor. Atalarımızın bu güzel ve anlamlı organizasyonunu, ‘Gönül Kazanı’ ile biz de yaşatıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmede daha sonra STK’ların topluma karşı sorumlulukları ve sosyal projeler üzerinde karşılıklı fikirlerde ifade edildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.