19 Ekim 2019 Cumartesi 08:41

ANASAYFA l Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Belediyeciliği aşk ile yapıyoruz’’

14.06.2016 Salı - 12:29

optimized-cjqz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

Çalışanlarıyla iftarda bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, her yıl düzenledikleri iftar programıyla tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla bir araya geldiklerini belirtti, “Biz büyük bir aileyiz” dedi.

BELEDİYECİLİK HİZMET ETMEKTİR

Büyükşehir Belediyesi hizmet binası arkasındaki açık alanda yapılan iftar programı, fasıl dinletisi ile başladı. Fuar Mustafa Pehlivan Cami İmamı Hayati Örük tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Deniz kenarında açık alanda yapılan iftar programında personele seslenen Başkan Karaosmanoğlu, hadis-i şerif naklederek, “Peygamber efendimiz; ‘Sizin en değerliniz insanlara faydalı olandır, insanlara hizmet edendir’ demiştir. Değer ölçümüz insanlara faydalı olmak olmalıdır. Belediyecilik de hizmet etmek demektir’’ dedi. Başkan Karaosmanoğlu, “Bu hizmeti severek ve inanarak yapalım. Böyle yaparsak bu bir aşk haline dönüşür, bu yaptığımız hizmetler de ibadet olur. Yaradan’ın rızasına uygun her işi ibadet niyetine yaparsak ibadet olur. Hayatı adeta bir ibadet gibi değerlendirmeliyiz, yaptığımız işin en güzelini yapmak bize yakışır. O zaman çalışma bize mutluluk verir” dedi.

KOCAELİ’NİN TARİHİNİ DEĞİŞTİRDİK

Kocaeli’nin her köşesi pırıl pırıl, her şeyimiz düne göre daha güzel diyen Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanımız güzel şeylere layıktır. Kocaeli’nin her köşesi köylerimizde dahil her geçen gün çok daha güzel hale geliyor” ifadelerini kullandı. Çalışma ekibiyle 12 yılda Kocaeli’nin tarihini değiştirdiklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bütün hizmetlerinizden dolayı Kocaeli halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.