17 Ekim 2019 Perşembe 14:17

ANASAYFA l Başkan Bulut, öğrencilerle buluştu

11.04.2017 Salı - 18:28

 Kariyer Günleri kapsamında Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne konuk olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, öğrencilere önemli mesajlar verdi
Disiplinli ve planlı çalışma vurgusu

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Kariyer Günleri” programına iştirak etti. Geçtiğimiz günlerde Derince Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ne konuk olan ve burada öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Başkan Bulut, bu kez Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Programda öncelikle kendi öğrencilik yaşamından kesitler aktaran Başkan Bulut, disiplinli ve planlı çalışmanın başarıya giden yoldaki en önemli unsurlar olduğunu ifade ederek “Hem öğrencilik hayatınızda hem de ilerideki iş hayatınızda başarılı olmak için çok çalışmalı, disiplinli olmalı, zamanı ve bilgiyi iyi kullanmanız gerekir. Bu dört unsuru yerine getirdiğiniz zaman başarı zaten kendiliğinden gelecektir.” dedi.

“Sizlerin mutluluğu için çalışıyoruz”

Kendisinin üniversite hayatında harita mühendisliği eğitimi aldığını ve günümüzde belediye başkanı olarak halka hizmet ettiğini belirten Başkan Bulut, “Okul yıllarının ardından iş hayatına adımımızı attık. Daha önce 2004-2009 yılları arasında bir dönem belediye başkanlığı yaptık. Şimdi nasip olursa 2014 ile 2019 yılları arasında bir dönem daha belediye başkanlığı yapıyorum. Bu süreç içerisinde belediyecilikle ilgili istişareye büyük önem verdim. 140 bin nüfusu olan bir kentte belediye başkanlığı görevini yapmak, şehrin tüm altyapı ve üstyapı sorunlarıyla ilgilenmek meşakkatli ama bir o kadar da zevkli bir iş. Yaşadığımız çevredeki insanlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturabilmek, çocuklarımıza park yapabilmek, bunlar güzel olaylar. Sizlerin mutluluğu için çalışıyoruz. Yaptığımız projeler esnasında zaman zaman yorulsak da, projeler tamamlandığı zaman sizlerin yüzünde gördüğümüz o mutluluk her şeye değiyor” dedi.

Hatıra fotoğrafı çektirdiler

Derincelilerin yaşamaktan mutluluk duyduğu bir şehir oluşturmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Başkan Bulut, “Halkımıza, çocuklarımıza hizmet etmek güzel bir duygu. Bizim bugüne kadar ilçemize kazandırdığımız Harikalar Sahili, Spor Tesisleri, Kapalı Spor Salonu, Battı-Çıktı gibi projelerimizde imzamız var ve bundan mutluluk duyuyorum. Biz yaşamış olduğumuz ülkemize, şehrimize katkı sağlayabilmek, tuğla üstüne tuğla koyabilmek için çalışıyoruz. Bizlerin yerini yarın sizler alacaksınız. Bunun için daha çok gayret göstermelisiniz. Derslerinize iyi çalışmalı, hedeflerinizi iyi belirlemelisiniz. Bizim zamanımızda ortaokula giderken bir sınıfta 56 kişi oturuyorduk. Şimdi bu sayı yarı yarıya düşmüş durumda. O dönemden bugünlere geldik demek ülkemiz gelişiyor ve sizler bu gelişimi sürdüreceksiniz” dedi. Programda kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Başkan Bulut ve öğrencilerin hatıra fotoğraf çektirmesi ile etkinlik sona erdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.