14 Ekim 2019 Pazartesi 19:01

ANASAYFA l Başiskele’ye Yeni Nesil Parklar

01.11.2018 Perşembe - 12:36

Başiskele ’de görsel açıdan zengin, birçok fonksiyonu bir arada barındıran, farklı kullanıcı gruplarına hitap eden, çevrenin doğal yapısı ile uyum içerisinde olan yeni park ve sosyal alanlar mahallelerdeki yerini alıyor. İlçede mevcut oyun gurupları tadilattan geçirilirken, bir yandan da klasik parkların yerine modern ve fonksiyonel oyun gruplarının kurulum çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Çocukların fazla enerjilerinin kabul edilebilir bir şekilde harcaması, yeteneklerinin keşfedilmesi, çocuğun öz güven ve gücünün kontrol edebilmesi, bedensel, psikolojik vb. gelişimleri açısından büyük önem taşıyan modern ve güvenli parkların sayısı Başiskele ‘de artarken ailelerinde vakit geçirmelerine olanak sağlayan çalışmalar da gerçekleştiriliyor. Yaptığı hizmetler ve örnek projelerin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında da birçok
çalışmaya imza atan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bir taraftan ailelerin ve çocukların en çok tercih ettiği parkların güvenilir, temiz olması için çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da yenilerini eklemeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında parklara oyun grupları, dış mekân, spor aletleri, oturma bankları ve fonksiyonel kullanımı yeni oyun grupları monte ediliyor. Ekipler Atakent Mahallesi Azra Sokak Parkı, Doğantepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Parkı, Yeniköy Merkez Mahallesi Harmanlık Caddesi Parkı, Yeniköy Merkez Mahallesi Muazzez Sokak Parkı, Yeşilyurt Mahallesi Aras Sokak Parkı’nın yapım çalışmalarını sürdürüyor.

DCIM100MEDIADJI_0386.JPG

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.