22 Temmuz 2018 Pazar 16:37

ANASAYFA l BAŞİSKELE’DE CAMİ ÇOCUK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

15.08.2017 Salı - 23:46

2017 Yılı Yaz dönemi kapsamında Başiskele İlçe Müftülüğü tarafından yapılan Cami-Çocuk Buluşması programı Barbaros Cami’nde gerçekleştirildi

Cami çocuk buluşması Başiskele Barbaros Cami’inde gerçekleştirildi. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Başiskeleİlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul,  “İslam medeniyetinin şekillenmesinde temel yapı taşlarından birisi olan camiler, öteden beri dini, sosyal ve kültürel hayatın merkezinde yer almış, asırlar boyunca ibadet, ilim, kültür ve kardeşlik mekanları olarak hayati fonksiyonlar icra etmiştir. Geçmişte olduğu gibi bugün de camilerin hayatın merkezinde yer alan işlevselliğine yeniden kavuşturulmasına yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Başkanlığımız bu kapsamda; camiyle çocukların buluşturulmasını ve çocukların camiye gönül rahatlığıyla gelebilmelerini önemsemektedir” dedi. Bu itibarla; 2017 yılı yaz döneminde ilçemiz müftülüğünce Cami çocuk buluşması Barbaros Cami’nde gerçekleştirildi. Programın ev sahipliğini ve sunuculuğunu Başiskele Din Görevlileri Dernek Başkanı – Barbaros Cami İmam Hatib-i Kadir Çelikız yaptı. Fatih Cami Müezzin Kayyımı Şevki Kaymaz ve Barbaros Cami Müezzin Kayyımı Faruk Çolak hocalar da aşrı şerif ve ilahi okudular. Öğrencilere namaz öncesi yemek ve program sonrasında ise dondurma ikramı yapıldı.

CAMİ ÇOCUK BULUŞMASI PROGRAMI 
Açılış Konuşması: İlçe Müftümüz Abdulsamet ERKUL
Programda görev alan çocuklarımız; 
Kur’an-ı Kerim Tilaveti: Yusuf Erkam ÇELİKİZ
Vaaz: Enes BAŞ
Hutbe: Furkan KARA
İlahi: Barbaros Cami Kız Kur’an Kursu İlahi Grubu
Kur’an-ı Kerim Tilaveti: Ahmet Akif ÇELİKİZ
Şiir: Müberra GÖRKEM – Rana EMİNSOY – Emre TAHTACI
Dua: Yahya CANLI

ÖĞRENCİLERE DONDURMA VE PİDE İKRAM EDİLDİ

Programın ev sahipliğini ve sunuculuğunu Başiskele Din Görevlileri Dernek Başkanı – Barbaros Cami İmam Hatib-i Kadir Çelikiz yaptı. Fatih Cami Müezzin Kayyımı Şevki Kaymaz ve Barbaros Cami Müezzin Kayyımı Faruk Çolak hocalar da aşrı şerif ve ilahi okudular. Öğrencilere namaz öncesi yemek ve program sonrasında ise dondurma ve pide ikramı yapıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.