19 Ekim 2019 Cumartesi 18:29

ANASAYFA l BAŞİSKELE SAHİLİ’NDE SAHNE ÇOCUKLARIN

05.06.2017 Pazartesi - 15:25

 

Başiskele Belediyesi’nin Başiskele Sahili’nde düzenlediği iftar programlarında Ramazan ayının manevi havasını teneffüs eden çocuklar aileleri ile birlikte beraberlik ve paylaşma duygusu ile iftar yapıyor. Başiskele Sahili’nde düzenlenen iftar yemekleri çocuklar için ayrı bir önem taşıyor.

Başiskele Belediyesi’nin 8 yıldır düzenlediği geleneksel Ramazan etkinliklerinde Başiskele Sahili çocuk sesleriyle şenleniyor. İftar programına katılan kimi çocuklar ramazan ayında oruç tutmanın hazzını yaşarken kısa süreliğine tutanlarda bir şey yememe, sabretme duygusunu aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte yaşıyor. Çocukların yüzünde açan gülücükleri görmenin her türlü zahmete değdiğini belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Ramazan programlarında onlara da yer veriyor.

Ramazan ayı içerisinde çocuklar için tekrarlanacak olan programlardan birini gerçekleştiren Başiskele Belediyesi sahneyi çocuklara bıraktı. Çocuk Tasavvuf ve eğlence gecesinde Ramazan ayının manevi havasını soluyan çocuklar hem eğlendi hem öğrendi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.