13 Ekim 2019 Pazar 21:35

ANASAYFA l BAĞIŞLARDA CİDDİ ARTIŞ SAĞLANDI

23.06.2017 Cuma - 9:13

Ramada Otel’de gerçekleştirilen iftar programında konuşan Kızılay Kocaeli Şubesi Başkanı Cengiz İpek, “Kocaeli Kızılay Şubesi olarak STK’larlar birçok kampanya düzenledik.Bağışlarda ve kan bağışı oranlarında ciddi bir artış sağlanmıştır” dedi

Kızılay Kocaeli şubesi tarafından Ramada Otel’de iftar programı gerçekleştirildi.  Yaklaşık 250 kişinin katılım gösterdiği programa Kızılay Kocaeli Şubesi Başkanı Cengiz İpek’in yanı sıra Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz, Refah Partisi eski Milletvekili Şevki Yılmaz, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, AK Parti İl Kadın Kollarının yöneticileri ve ilimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

“İYİLİK YOLCULUĞU”

İftar programının ardından kürsüye gelen Kocaeli Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek, “İnancımızın temeli yardımlaşmaktır. Ramazan bu duyguları arttıran bir aydır. Paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu sofrada kardeş olmanın mutluluğunu da hep birlikte yaşıyoruz. 11 Haziran 1868 yılında idealist bir grup doktor tarafından kurulda Kızılay. İnsancıl çalışmalarını hem ulusal, hem de uluslar arası alanda sürdürüyor.Kızılay 149 yıldır bu iyilik yolculuğunda, nerede bir insanın acısı varsa Kızılay’da oradadır. Kızılay merhamet ve şefkatle yaklaşır. Yardımın her aşamasında kontrol edilebilir bir kurumuz” diye konuştu.

“DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK”

“Kocaeli Kızılay Şubesi olarak STK’larlar birçok kampanya düzenledik” diyen İpek, “Bağışlarda ve kan bağışı oranlarında ciddi bir artış sağlanmıştır. Ancak çevremizde ihtiyaç sahipleri olduğu unutulmamalıdır. Bağışlarınızı birçok kanaldan ulaştırabilirsiniz. Kurumumuz yardım faaliyetlerinde öncü konuma gelerek dünya üçüncüsü olmuştur. Bu iyilik yolculuğunda bundan sonra da daha fazla çalışmak hedefimizdir. Bize bazen bağışçı bazen gönüllü olun. İyilik yapmak dinimizdeki Salih amelin karşılığıdır” diyerek sözlerini noktaladı.

 “HEDEF YÜZDE YÜZ”

Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can yaptığı konuşmada, “Güzel bir akşam.Kızılay ihtiyaç duyulan her yerde. Bizler biz emanetçiyiz. Geride hoş bir seda bırakmak için çabalıyoruz. Kızılay artık toplumun sahiplendiği bir konuma geldi. Bunu başardığımıza inanıyoruz. İftar programımızı organize eden herkese çok teşekkür ediyorum. Biz kendimizi şanslı kabul ediyorum. Ramazan rahmet ve bereket ayıdır. Kızılay Kocaeli şubesi hedeflerine ulaşmış bir kurum. Geçmişte yüzde 27 kan ihtiyacı sağlanıyordu bugün bu oran yüzde 90’ını aştık. Hedef yüzde yüze ulaşmak” ifadelerini kullandı.

 PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Kızılay’a katkı sunan kurum temsilcilerinden Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Refah Partisi eski Milletvekili Şevki Yılmaz’a Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can tarafından plaketleri takdim edildi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.