18 Ekim 2019 Cuma 05:05

ANASAYFA l Arpacı: “Başkan Doğan kasap olsa et mi dağıtacaktı?”

07.06.2017 Çarşamba - 13:39

Kocaeli’nin oldukça fazla sorunu olduğunu ifade ederek İzmit Belediyesi’nin bisiklet dağıtmasını eleştiren MHP İl Başkan Yardımcısı Ayhan Arpacı, “Belediye başkanı kasap olsaydı et mi dağıtacaktı, yada manav olsaydı kavun mu dağıtacaktı okullarda” dedi

MHP İl Başkan Yardımcısı Ayhan Arpacı haftalık olağan basın toplantısında kent gündemine dair değerlendirmelerde bulundurdu. Arpacı, “15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında ülkücüler ve MHP olarak AKP hükümetinin yanında olduk. AKP ile varılan bu fikir ve eylem birlikteliğinin nedeni, devletin varlığı ve milletin birlik ve geleceğine haince ve hayasızca yapılan saldırılardır. Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek dil paydasında buluşan fikirler ülkenin ve devletin varlığı için bir güç oluşturmuştur. Ancak bu demek değildir ki bizler mevcut iktidarın ilimizdekini yanlışlarını kabul edeceğiz, her şeye evet diyeceğiz veya sessiz kalacağız” dedi.

GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN?

Arpacı sözlerinin devamında, “Geçen hafta israfa yönelik iyi niyetli olarak yaptığımı açıklama kamuoyunun büyük bir kesiminden ki buna AKP seçmeni de dahildir, destek görürken AKP’nin ilimizdeki üst düzey yöneticileri tarafından tepki aldı, eleştirildi, hatta taraflarından komik bir açıklama yapıldı. Açıklama özetle şöyleydi;Biz Kocaeli halkı tarafından topladığımız vergilerle oluşturduğumuz bütçe ile yaptığımız sosyal yardımı sadece maddi durumu iyi olmayanlara yapmayız. Zenginlerinde bu yardımlardan faydalanmasında hiçbir sakınca yoktur,hatta daha iyidir. Güler misin,ağlar mısın tarzında bir açıklama” dedi.

KASAP OLSAYDI ET Mİ DAĞITACAKTI

“Şunu anladık ki bu kentin yöneten AKP’li yöneticilerin Kocaeli’yle alakası yok” diyen Arpacı, “Kocaeli’den bihaberlerdir. Mental yorgunluk içindedirler.Neymiş belediye başkanı çocuk hekimiymiş, çocuk hekimi olduğu için çocukları çok seviyormuş, bisiklet dağıtıyormuş. Şimdi belediye başkanı kasap olsaydı et mi dağıtacaktı, yada manav olsaydı kavun mu dağıtacaktı okullarda. Bunlar ne yaptığını da bilmiyor. Yılda 20 bin TL ücret ödeyen özel okullarda okuyan çocuklara utanmadan asgari ücretliden aldığın vergiyle bisiklet dağıtıyorsun. Sosyal belediyecilik değil bu sosyal adalet hiç değil. Akıllarını başına toplasınlar. Çocukları çok seviyorlarsa kendi ceplerinde harcasınlar” ifadelerini kullandı.

İZLANDA DA YAŞAMIYORUZ

“Burada Kocaeli’nin dağ gibi biriken sorunlarından sadece birkaç tanesini hatırlatmak muhalefet olarak bizim görevimizdir” diyen Arpacı, “Kocaeli halkının yarısından fazlası yoksulluk sınırının azımsanamayacak bir kısmı açlık sınırının altında yaşamaktadır. Aile içi ve kadına yönelik şiddetin en fazla olduğu illerden biridir.Tüm Türkiye genelinde yapılan merkezi seçme sınavlarında alta yakın orta sıralardadır. İş kazalarında üst sıralardadır. Meslek hastalıklarında üst sıralardadır.Türkiye’nin 3. büyük sanayi kenti dediğiniz Kocaeli’de işsizlik büyük sorundur. Üniversite mezunları dahi iş bulamamaktadır” diye konuştu. Sizin çok sevdiğiniz çocuklar okul kazanamıyor diyen MHP İl Başkan Yardımcısı Ayhan Arpacı, “TEOG’da, LYS’de, YGS’de Kocaeli hiç iyi bir pozisyonda değil. Kazanan işsiz kalıyor. İzlanda da yaşamıyoruz.” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.