18 Ekim 2019 Cuma 05:05

ANASAYFA l AMBALAJINA TÜRK BAYRAĞI BULUNDURAN FİRMAYA BBP’DEN TEPKİ

01.06.2017 Perşembe - 14:59

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Teşkilatı ambalajında Türk bayrağı bulunan su firması hakkında Türk Bayrağı Kanunu’na muhalefet ettiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar bir su firmasının mayıs ayından itibaren ambalajında Türk bayrağı ve “ 15 Temmuz Şehitlerimizi Unutmayacağız “ cümlesi yer almasından ötürü Kocaeli Adliyesi’ne gelerek Türk Bayrağı Kanunu’na muhalefet ettiği iddiası ile firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

Basın açıklamasını gerçekleştiren BBP İl Başkanı Serhat Duyar,” Türk bayrağı olması çok güzel. Fakat rahatsız olduğumuz konu kullanılan yer. Burada Türk bayrağını istediğiniz yere koyamazsınız. Avukatımızla birlikte yasaları değerlendirerek şikâyette bulunduk. Ben dün Çenesuyu Genel Müdürü ile telefonda görüştüm. Bugünde yerinde ziyaret ettik. Çıkış noktalarını 15 Temmuz’u tekrar hatırlatmak millete uyandırmamak olduğunu söyledi. Fakat dün Derince Belediyesi Basın Yayın Müdürü’nün suyu alan tüketiciyi suçlarcasına açıklaması bizi derinden üzmüştür. Biz kabahat işledik açıklaması beklerken aksine suyu alan vatandaşın şişeyi atmamasıyla ilgili ifadeler kullandı.

Duyar,” Bu şişeler toplanıp İZAYDAŞ’a gönderilmiyor mu, yakılarak yok edilmiyor mu? Dolayısıyla bunun üzerinde ki Türk Bayrağını kullanma konusunda ki hususlar yasayla da sabit. Başka açıdan bakıldığında da ticaret söz konusudur. Kimse ticaret açısından şanlı Türk Bayrağımızı ve 15 Temmuz şehitlerimizi alet etmesin. Niyeti olanlara da sesleniyorum kimse bu konuları istismar etmesin. Bunun da önünü kesmek için Büyük Birlik Partisi olarak elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerin noktaladı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.