22 Temmuz 2018 Pazar 03:08

ANASAYFA l ALİ KORKMAZ ADAY OLMAYACAK!

23.08.2017 Çarşamba - 6:38

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ilçe binasında yaptığı basın açıklamasında önümüzdeki kongrede aday olmayacağını açıkladı. Korkmaz, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, partimizin ilimizdeki büyüklerinin yüzünü kızartacak, yere eğecek hiçbir olaya izin vermeden bugün ilçe başkanlığımıza yeni dönemde aday olmadığımı sizler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıyorum” dedi.

TOPUYLA TÜFEĞİYLE CHP VARDI

Ali Korkmaz, “2011 yılının Mart ayından bu yana ilçe başkanı olarak görev yapıyorum. Göreve geldiğim günden bu yana 3 Genel Seçim, 1 Yerel Seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 1 kez Anayasa Halk Oylaması seçimi yaşadık. Bütün bunlar içinde çok kritik 2014 Yerel Seçimlerinde bıçak sırtı olan İzmit Belediye Başkanlığı seçimini unutamam. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beni, belediye başkanımızı ve kadın kolları başkanımızı miting alanında karşısına almış, “Bu seçimi mutlaka kazanacaksınız” diyerek talimat vermişti. Karşımızda topuyla, tüfeğiyle sahada olan bir CHP vardı. Önümüzde bir hafta kadar süre kalmıştı” dedi.

İZMİT’İ AKP’NİN KALESİ YAPTIK

Biz Cumhurbaşkanımızın o talimatıyla son bir haftayı teşkilatımızın bütün unsurlarıyla gece gündüz uyumadan müthiş çalışarak geçirmiş ve sonunda tarihi bir zafer kazanmıştık diyen Korkmaz, “O zafer ilçe siyasetinde bir tarihin de kapanması anlamına gelmiş, yeni bir dönemin başlangıcı olmuştu. Yine son 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde, ilçemizde rekor oy alarak, İzmit’i Ak Parti’nin kalesi haline getirdik. Bugün aynı heyecan ve coşkuyu yaşamaya devam ediyorum” şeklinde konuştu

HALKI GERÇEKTEN ANLAYABİLİRLER

Kentimize hizmet etme arzusunda ve partiye bağlılığında en ufak eksilme olmadığını belirten Korkmaz, “Benim bu kente hizmet etme isteğim ve borcum var. Bu kentte doğdum ve bu kentten başka gidecek yerim yok. İnşallah ölünce toprağa verileceğim yer de bellidir: Tepeköy Mezarlığı. Ancak bu koltuklar halka hizmet noktasında geçici makamlardır. Siyasette hedefleri olan, halka hizmeti kendine amaç edinenlerin bu koltuklardan geçmesi gerekir. Ancak o zaman halkı gerçekten anlayabilirler” dedi.

BU KOLTUKTA 7 YILDIR OTURUYORUZ

Biz bu koltukta 7 yıldır oturuyoruz diyen Korkmaz, “Yedi yıl çok uzun bir zaman. Çok şükür ki, bu uzun görev süresinde ne benim, ne de yönetimimde yer alan arkadaşlarımın bir tanesinin ismi en ufak kişisel menfaatlere dayalı işlerde geçmemiştir. Siyaset ve ticaret ilişkisinde partime en ufak bir laf getirmedim. Her zaman partimin ve halkın adamı oldum” şeklinde konuştu

ADAY DEĞİLİM

İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz açıklamasının devamında, “Görev sürem boyunca siyaseti hep halka hizmet etme yolu olarak gördüm. Başka bir beklentim olmadı. Tertemiz geldik, tertemiz şekilde bu koltuğu yeni arkadaşlara bırakıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, partimizin ilimizdeki büyüklerinin yüzünü kızartacak, yere eğecek hiçbir olaya izin vermeden bugün ilçe başkanlığımıza yeni dönemde aday olmadığımı sizler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıyorum” dedi.

BU BİR SON DEĞİL

Korkmaz, “Bu bir son değil, benim için siyasi hayatımda başlangıçtır. Kendi adıma yeni dönemin ilk günüdür. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz için partimizle birlikte çalışmaya devam edeceğim. Biliyorsunuz ben bir eğitimciyim. Bu açıdan burayı da bir okul olarak değerlendirirsek, okullarda şeref ve gururla taşınan bayrak ve flama, bir sonraki nesle aynı duygularla teslim edilir. Biz de ilçe başkanlığı görevimizi bu şekilde yeni arkadaşlara bırakıyoruz. Onlara yürekten başarı diliyorum” şeklinde konuştu.

ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN

Korkmaz son olarak, “Son olarak, görev sürem boyunca daima yanımda olan, bize yol gösteren ve desteklerini esirgemeyen başta Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık olmak üzere, Büyükşehir Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanlarımız, İzmit Belediye Başkanımız Dr.Nevzat Doğan, milletvekillerimiz, birlikte çalışmaktan onur duyduğum ana kademe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri, mahalle başkanları ile değerli parti üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerin kahrını çeken, her etkinlikte yanımızda olan ve bu etkinlikleri halkımızla buluşturan değerli basın mensupları arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.