23 Ekim 2019 Çarşamba 08:53

ANASAYFA l Akıllı telefon kullananlar saatinizi kontrol edin!

30.10.2016 Pazar - 12:16

Ülkemizde bu yıl kış saatine geçilmiyor olması ile birlikte aynı saat diliminde devam ediyor. Fakat Cep telefonları saatleri otomatik güncellediği için, kontrol etmekte fayda var.

Şu an saat kaç sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından özellikle sabah saatlerinden itibaren merakla cevabını arıyor. Bu yıl saatlerin geri alınmaması ile birlikte çıkan karışıklık, bugün akıllı telefonlarında otomatik olarak saati geri almasıyla birlikte daha da arttı. Peki şu an saat kaç?

 

Yaklaşık olarak 50 milyona yakın mobil cihazın pazar günü saatini otamatik olarak 1 saat geri alması bekleniyor. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor. Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Windows işletim sistemli bilgisayarlarda ise güncellemelerin yapılması halinde saatler doğru ayarda kalacak. Yani cihazlarınız saatlerini bir saat geri alsa da aslında siz saatlerinizi geri almayacaksınız.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.