24 Ekim 2019 Perşembe 00:41

ANASAYFA l Akademi Lise’de aile buluşmaları devam ediyor

16.08.2016 Salı - 11:46

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Akademi Lise’de öğrencilerin ailelerini bilgilendirme amaçlı yürütülen “Aile buluşmaları” devam ediyor.
EĞİTİM VE SINAV SÜRECİNDE ANNE BABA TUTUMLARI

Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerde çok sık rastlanan sınav kaygısı ve gecikmiş hedef belirleme sorunlarını tartışmak üzere 12. sınıf öğrencilerinin anne ve babaları ile ayrı ayrı düzenlenen programlarla bir araya gelindi. Düzenlenen sabah kahvaltısından sonra Cemil Meriç Konferans Salonu’ndaki seminerde öğrencilerin eğitim ve sınav süreci boyunca anne ve babaların üzerine düşen görevler anlatıldı. 

PDR UZMANLARI TARAFINDAN

Toplantılarda ailelere Akademi Lise Projesi’nin detayları da anlatılıyor. Kurum bünyesinde bulunan Psikolojik Danışman ve Rehberlik(PDR) uzmanları tarafından ailelere, çocuklarının mevcut yaşlarındaki psikolojik özellikler konusunda bilgilendirme yapılıyor.

KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİKLERİN KATKISI

Sınav kaygısı yaşayan öğrencilere evde ailelerinin nasıl davranması gerektiğine dair önerilerde bulunan PDR uzmanları; kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlerin öğrencilerin her türlü gelişimine katkısı olduğunu belirtiyor.

HEDEF VE YAŞ GRUPLARINA GÖRE YÖNLENDİRİLİYOR

Lise öğrencilerinin daha sağlıklı bir eğitim ve sınav süreci geçirmeleri için yürütülen ‘Akademi Lise Aile Buluşmaları’ öğrencilerin hedefleri ve yaş gruplarına ait gelişim evreleri dikkate alınarak ayrı ayrı yapılıyor. Ayrıca öğrencilerin anne ve babaları ile ayrı ilişki yönleri olduğu için bu etkinlikler anne ve babalarla ayrı günlerde ve farklı içeriklerle yapılıyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.