14 Ekim 2019 Pazartesi 19:08

ANASAYFA l AK Parti’nin Büyükşehir adayı Tahir Büyükakın

24.11.2018 Cumartesi - 15:54

31 Mart seçimleri öncesinde AK Parti’nin ilimizdeki en önemli sorusu cevap buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıkladı. 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 40 İldeki adayları açıkladı. İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Ak Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Ak Parti gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

40 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANDI 

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde yarışacak 14 büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayını tanıtmak için Haliç Kongre Merkezi’nde AK Partililer ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partililere seslendi. 14 büşükşehir ve 26 il belediye başkanı adayını açıklayan Erdoğan öncesinde yaptığı konuşmada partililere önemli tavsiyelerde bulundu. Konuşmasına Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday çıkarmayacaklarını açıklayan Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Biz de AK Parti, olarak ülkemizin beka dayanağı olarak gördüğümüz Cumhur İttifakı’na bağlılığını ilan ediyoruz. 3 büyükşehirde aday çıkarmama kararı için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bahçeli’nin ifadesiyle zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.Zira bu ittifakın içinde milletperverliğe karşı ne ararsanız var. Terör örgütünün destek verdiği partinin içinde olduğu ittifaktan hayır çıkar mı? Bugün bazı medya yayınlarında da gördüğümüz gibi, çocukları dağa kaçırıp onlara neler yapıldığını görüyoruz. Şu anda ana muhalefet partisi bu tür oluşumla, Kandil’den aldıkları icazet ile bir araya gelen oluşumu, benim milletim onları nasıl çukurlara gömdüyse sandığa da gömecektir. Çok çalışacağız” dedi.

ADAY BİLECİK VALİSİ TAHİR BÜYÜK AKIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Adayı olarak Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın ismini açıkladı. Erdoğan, Büyükakın ile birlikte mevcut Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu, İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’u ve Kocaeli Milletvekillerini sahneye davet etti. Adaylığı açıklanan Tahir Büyükakın, programın sonunda tebrikleri kabul etti.

 

 

 

 

 

 

TAHİR BÜYÜKAKIN KİMDİR?
1969 Kocaeli’nin Karamürsel İlçesinde dünyaya gelen Tahir BÜYÜKAKIN, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir BÜYÜKAKIN, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi´nde tamamladı. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki
çalışmaları ile 2013 yılında doçent unvanını alan Büyükakın ‘ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor. 2005-2007 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne danışmanlık yapan Büyükakın Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırlamıştır. 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2014 yılına kadar bu görevi yürüttükten sonra Genel Sekreter olarak atanmıştır. Tahir BÜYÜKAKIN Bakanlar Kurulu’nun 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ve Cumhurbaşkanlığının onayı ile 21.06.2017 tarihinde Bilecik Valisi olarak atanmıştır. İyi derece de İngilizce bilen Vali BÜYÜKAKIN evli ve 3 çocuk babasıdır.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.