22 Temmuz 2018 Pazar 03:10

ANASAYFA l AK PARTİ’DE SEÇİMLER BUGÜN BAŞLIYOR

10.08.2017 Perşembe - 9:57

AKP Kocaeli Teşkilatı, 2019 seçimleri öncesinde teşkilatlarını yenilemek için kongre sürecini bugün resmen başlatıyor

AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, üç dönem kuralı sebebiyle yeniden aday olamayacak. Bu sebeple 12 ilçe teşkilatı arasında bir tek Kartepe’de temayül yoklaması gerçekleştirilecek. AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın temayül yoklaması bugün ilçe binasında saat 18:00’de başlayacak.

172 ÜYE SANDIĞA GİDECEK

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın temayül yoklamasında ilçe ana kademe yöneticileri 30, yedek yöneticiler 30, ilçe kadın kolları 30, ilçe gençlik kolları 30, meclis üyeleri 20 ve mahalle başkanları 32 kişi olmak üzere toplam 172 teşkilat mensubu sandık başına gidecek.

3 İSİM YAZILMAK ZORUNDA

Teşkilat mensupları gönlünden geçen 3 ismi temayül yoklamasında yazacak. Teşkilat içerisinden ve ya dışarısından istenilen isimler temayülde yazılabilecek. Yani bununla ilgili bir kısıtlama yok. Öte yandan oy kullanacak teşkilat mensupları kağıtlara üç isim yazmak zorunda. Aksi takdirde fazla veya eksik (1, 2 veya 4,5 gibi) isimler yazılırsa kullanılan oy iptal olacak. Bunun yanı sıra oy pusulalarına farklı yazılar, kelimeler eklendiği takdirde de oylar geçersiz sayılacak.

YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR

Bugün ilçe binasında gerçekleştirilecek temayül yoklamasına AKP İstanbul Milletvekili ve Kocaeli İl Koordinatörü Osman Boyraz da katılacak. Bunun yanı sıra İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli milletvekilleri ve il yöneticilerinin de temayül yoklamasına katılması bekleniyor.

GENEL MERKEZE GÖNDERİLMESİ BEKLENİYOR

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’nın temayül yoklamasında da diğer temayüllerde olduğu gibi oyların açıklanması beklenmiyor. Sandıkların Ankara’ya AKP Genel Merkezi’ne gönderilmesi bekleniyor. Genel merkez temayül yoklamasının sonuçlarını da göz önünde bulunarak Kartepe İlçe Başkanı adayını belirleyecek. Kartepe İlçe Teşkilatı’nın kongresi ise 27 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.