22 Temmuz 2018 Pazar 16:34

ANASAYFA l ADAYLAR GENEL MERKEZ’E DAVET EDİLECEK

15.08.2017 Salı - 12:58

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, gerçekleştirdiği haftalık olağan basın toplantısında Kartepe’nin kongre sürecini değerlendirerek, “Bir aksilik olmazsa perşembe günü ortaya çıkan adaylardan 3 ya da 4 tanesi Genel Merkez’e davet edilecekler. Onlarla da görüşmelerin ardından aday Mustafa bey tarafından netleşecek” dedi

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan hatfalık olağan toplantısında AKP’nin 16. Yılını, kongre sürecini ve gündemi değerlendirdi. Ceyhan Öner Polat ile ilgili sorulan soruya ise, “Eğer Bylock kullandıysa kimin kardeşi olduğuna bakılmada gerekli adımları atacaktır. Zaten beklenen de bu değil midir? İster Öner, ister başka biri, ister genel başkanın yakını fark etmez. Burada mücadeleyi devlet yapıyor” dedi. Ardından Kartepe’nin kongre sürecini masaya yatıran Ceyhan, “Bir aksilik olmazsa perşembe günü ortaya çıkan adaylardan 3 ya da 4 tanesi Genel Merkez’e davet edilecekler. Onlarla da görüşmelerin ardından aday Mustafa bey tarafından netleşecek” şeklinde konuştu.

ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM

Ceyhan AKP Kartepe ilçe başkanlığı için aday olan isimlerin perşembe günü Ankara’ya çağrılacağını söylerek, “Partimizin dün kuruluş yıldönümü etkinlikleri vardı. Hep birlikte Ankara Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda geniş bir katılımla güzel bir programı icra ettik. Partimiz 16 yaşında. Ak Parti önümüzdeki nice 10 yıllarda millete hizmetini devam ettirecektir. Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajlar gayet açıktı. Ak Parti bir dava hareketi. 16 yıl boyunca emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımızı ifade ediyorum. Nice 10 yıllarca hedeflere bir ve beraber gitmeyi ümit ediyorum.

BAŞKABAKAN YILDIRIM’IN PROGRAMI

Başbakan programını açıklayan Ceyhan, “Başbakanımız yarın kentimizde. Bir saate kadar da nihai program netleşecek. 15:00 gibi 4. Deprem Çalıştayı açılışında olacak. 17:00’de Kentsel Dönüşüm Temel Atma törenine katılacak Gölcük’te. Ardından da Ak Parti Danışmamıza katılacak. Danışmamız özellikle Gölcük’te olsun istedik. Başbakanımız Gölcük’te 21:00’de yapılacak anmaya katılacak. Ardından da Başbakanımız buradan ayrılacak” dedi.

KARTEPE’DE KONGRE SÜRECİ

Ceyhan, “Kongre sürecinde ilk kongre tarihimiz olan 27 Ağustos’ta Kartepe’de yapacağımızı söylemiştik. Kartepe’de demokrasi şölenine çevirdiğimiz, 9 adayın olduğu bir temayül yoklaması yapmış, il ve bölge koordinatörlerimizle ismi geçen adaylarla ilgili gerekli değerlendirmeleri tamamladık. Bir aksilik olmazsa perşembe günü ortaya çıkan adaylardan 3 ya da 4 tanesi Genel Merkez’e davet edilecekler. Onlarla da görüşmelerin ardından aday Mustafa bey tarafından netleşecek. İlk kongremizi Hergeleci İbrahim Paşa Spor Salonu’nda yapılacak” şeklinde konuştu.

GEREKLİ ADIMLARI ATARIZ

AKP Gebze İlçe yöneticisinin geçtiğimiz haftalarda partinin Whatsapp grubuna gönderdiği videonun ardından istifasının istendiği iddia edilmişti. Ceyhan bu konuyla ilgili, “Yakında bir kongre sürecimiz var. Bu tip adımları dikkatle takip ediyoruz. Sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız” dedi. AKMİS Seyahat’in durumu sorulan Ceyhan konuyu,” AKMİS Seyahat kentimizin firmasıdır. Ruhi beyin kardeşi Ümit Bey ile de telefonda konuştuk. Konunu firmaya yapılabilecek desteklerin yapılması konusunu bizler de Vali yardımcımızla da görüşüp rica ettik. Konu bir ticari, ikinci de hukuki olan bir süreç var. Atılması gereken adım varsa atarız. Takvim yoğun olduğu için ziyaret süreci yaşayamadık ama hem Ruhi bey hem de kentimizden herkese kapımız açık” dedi.

ŞUÇ ŞAHSİDİR

ByLock kullandığı için gözaltına alınan Öner Polat ile ilgili ise Ceyhan, “Hiçbirimiz hakim savcı ya da MİT çalışanı değiliz. Emniyet gerekli çalışmaları yapıyordur. Eğer ByLock kullandıysa kimin kardeşi olduğuna bakılmada gerekli adımları atacaktır. Zaten beklenen de bu değil midir? İster Öner, ister başka biri, ister genel başkanın yakını fark etmez. Burada mücadeleyi devlet yapıyor. Bize düşen bu mücadeleye destek vermek. İsimler kişiler gereksizdir. Bir kişinin abisini de kardeşinde çıkan birşeyden dolayı suçlamak doğru değildir. Suç şahsidir” şeklinde konuştu.

ADIM DOĞRU

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın kendisine FETÖ’cü diyen Haydar Akar’ı mahkemeye vermesine değinen Ceyhan, “Bakan beyin bu adımı doğru. CHP bu işi sulandırmakta kararlı. FETÖ’cü demek bir kişiyle devletine ihanet etmek demek. Korkuyorum CHP yakında çay bardağı görse buna da FETÖ’cü diyecek” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “Belediye başkanları ve AK Parti’nin yarısı FETÖ’cüdür” sözlerine yanıt veren Ceyhan, “AK Parti’ye FETÖ’cü diyen FETÖ’cüdür. Ekrem Dumanlı’yı arka kapıdan kaçıran FETÖ’cüdür. Mit tırlarını açıklayan FETÖ’cüdür. Herö tişörtünü kimler savunuyorsa FETÖ’cü bizzat onlardır. Hikayeden böyle şeyler olmuş gibi konuşmak böyle şeyler Cengiz Bey’e yakışmıyor” açıklamasında bulundu. Ceyhan, Bylock’tan gözaltına alınan Ömer Polat’ın kardeşi Öner Polat için ise “Bylock kullandıysa kimin kardeşi olduğuna bakılmaz. Kişinin suçuyla ilgili araştırma yapmak emniyetin ve yargının işidir. İster Öner olsun ister bir başkası olsun. Devlet bir mücadele yapıyor. Bize düşen mücadeleye destek olmaktır. Bir kişi yüzünden ağabeyini suçlamak doğdur değildir. Suç şahsidir” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.