19 Ekim 2019 Cumartesi 13:32

ANASAYFA l 9.PİŞMANİYE FESTİVALİ AĞRI’DA YAPILACAK

06.06.2017 Salı - 18:21

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis 9.su düzenlenecek Pişmaniye Festivalinin Ağrı’da 6-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi ve belirlenen heyet ile birlikte tüm masraflarının belediye tarafından  karşılanması oy birliği ile kabul edildi

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlık yaptı. Meclis gündemine 15 madde alınarak karara bağlandı.İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, geçtiğimiz aylarda vefat eden CHP’li meclis üyesi Şaban Sarıgülle’nin adının Dar Sokak olarak bilinen sokağa verilmesi yönünde Büyükşehir Belediyesi’ne tavsiye ileteceklerini ifade etti. Gündem dışı olan bu konunun ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

FESTİVAL AĞRI’DA

Meclis gündeminin 4. maddesi olan, İzmit Belediyesi olarak bu yıl 9.su düzenlenecek Pişmaniye Festivalinin Ağrı İli Merkezinde ve beraberinde Diyadin ilçesinde 6-7-8-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Belirlenen heyet ile birlikte tüm masraflarının tarafımızdan karşılanacağı programın gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

BULVAR PARKI ŞEHİTLER PARKI OLDU

Gündemin beşinci maddesi olan,Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanlığının dilekçesine istinaden Kadıköy mahallesinde bulunan mevcut “Bulvar Parkı”nın isminin “Şehitler Parkı” olarak değiştirilmesi teklifi kabul edildi. İmarla ilgili maddeler oy birliğiyle imar komisyonuna sevk edildi. Meclisin 14. gündem maddesi olan  obezite ile mücadele kapsamında toplumun tüm kesimleri ile özelliklede gençlerimizin spora yönlendirilmeleri ve ayrıca bu konuda yapılması gereken araştırma, bilgilendirme çalışmalarının başlatılması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.