22 Mart 2019 Cuma 03:28

ANASAYFA l 9. “GELENEKSEL BAHAR ŞENLİĞİ” BAŞLADI

13.05.2017 Cumartesi - 8:47

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 9. Geleneksel Bahar Şenliği etkinliğinin açılışı gerçekleştirildi

 Gölcük Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen bahar şenliği etkinliklerinin dokuzuncusu Kavaklı Sahili’nde kurulan stantlarla hayata geçirildi. Programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve eşi Feriha Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve eli Funda Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu,Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, siyasi partilerin temsilcileri, STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Eğitim Kurumları’nın gösterisiyle devam etti.Etkinlik öncesi Büyükşehir Belediyesi Bando ekibi tarafından kısa bir konser verildi.

“SOSYAL VE KÜLTÜREL BİRLİK”

Programda ilk söz alan isim Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı oldu Turnalı konuşmasında,“Günümüz Modern Türk toplum yaşantımızda kadınımızın yeri ve önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bugün kadınlarımız sanatın, bilimin, siyasetin ve iş dünyasının her kademesinde başarıları ile kendinden söz ettirmektedirler. işte Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi de gönüllülük esasına dayalı olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin yaptığı eğitim programları, eğitim seminerleri, el sanatları kursları alanındaki çalışmalar ile sosyal ve kültürel ilerlemeler kaydetmiştir. Şimdi açılışını yapacağımız 9. Geleneksel Bahar şenliğimizde bir kez daha sosyal ve Kültürel alanda birlik ve beraberlik içinde bir araya gelmeyi amaçladık. Bu anlamda katılımlarıyla şenliğimize anlam katan Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti Kadın Kollarına ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 “BAHAR UMUDUN KAYNAĞIDIR”

Turnalı’nın ardından kürsüye gelen Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, “Bahar doğanın tekrar dirildiği umdun kaynağıdır. Bizler de Gölcüklüler olarak hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu imkanları bize sağlayan belediye başkanımıza ve kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugün aynı zamanda Dünya hemşireler günü ben tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyoruz” ifadelerini kullandı

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Şentürk’ün ardından konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “İlkini yaptığımız günü daha dün gibi hatırlıyorum. Daha nice güzel etkinliklere imza atacağız. Sanatsal etkinlikler toplumu buluşturan etkinlikler. İşte kent konseyimizin başarılı çalışmalara imza attı, atıyor. Bizlerin destekleriyle hanımlarımızın çabalarıyla güzel bir birliktelik oluştu. Bu etkinliği onlar kalıcı ve uzun süreli kıldı. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK FAALİYETİ GÖRECEĞİZ”

Ellibeş’in ardından konuşan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, “Dokuzuncusu yapılan panayırın açılışındayız. Kent konseyimiz önemli faaliyetlerde rol alıyor. Ben başta belediye başkanımız olmak üzere kent konseyinin değerli yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Burada birliktelik var, kaynaşma var. Bundan sonrada birlik içerisinde başarma azmini kendimizde buluyoruz. Birçok faaliyeti burada hep beraber göreceğiz. Hafta sonu anneler günü. Anneler dinimize göre en güzel yerdedir. Tüm annelerin anneler gününü şimdiden kutluyorum” diye konuştu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.






istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi