24 Ekim 2019 Perşembe 00:36

ANASAYFA l FETÖ’nün okullarının akıbeti belli oldu

04.08.2016 Perşembe - 18:42

FETÖ’ye yönelik operasyonlar kapsamında kapatılan okulların akibeti merak ediliyordu. Mavi Kocaeli Gazetesi Başyazarı Galip Ataman, konuyu köşesine taşıdı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY tarafından kurulduğu gerekçesi ile kapatılan özel okul binaları hazine tarafından milli eğitime devredildi. Milli eğitim tarafından teslim alınan okul binaları, bölgede ihtiyaç duyulan okulların açılması için çalışma başlatıldı. Kapatılan özel okul binaların 3’ünün fen lisesi, 2’sinin imam hatip lisesi, 2’sinin imam hatip ortaokulu, 1’inin Anadolu lisesi, 1’inin ortaokul yapılması için çalışmaların başlatıldığı ve yeni öğretim yılına yetiştirileceği öğrenildi.

OKULLAR BELLİ OLDU

Milli eğitim müdürlüğü yetkililerinde alınan bilgiye göre, Başiskele Erkul Fen ve Anadolu Lisesi binaları İmam Hatip Lisesi, ilk ve ortaokul binaları İmam Hatip Ortaokulu, Tunagür binaları ortaokul, Darıca Fatih İlk ve Ortaokulu binaları Kız İmam Hatip Lisesi, Darıca Fatih Fen Lisesi binası Fen Lisesi olarak kullanılacak. Çayırova Özel fatih İlk ve Ortaokul binalarına Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi taşınacak. Körfez Erkul Bahar İlk ve Ortaokul binalarında İmam Hatip Ortaokulu açılacak.

Kaynak: Mavi Kocaeli Gazetesi

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.