Kocaeli Olay
01.12.2017 Cuma - 13:20

Büyükşehir ihtiyaç sahiplerinin yanında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşları Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Barınma Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi’nde sahip çıkıyor. Hastanede tedavi gören veya dışarıda kimsesiz ve evinde bakıma muhtaç olan vatandaşlar, özellikle soğuk kış mevsiminde Büyükşehir Belediyesi İhtisas Zabıta ekipleri tarafından tespit edilip ücretsiz bir şekilde Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezine misafir ediliyor.

 

KIŞ AYLARINDA DAHA DA ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediyesi özellikle dışarıda kimsesiz ve kendi evinde tek başına yaşayamayan, bakıma muhtaç vatandaşlara soğuk kış aylarında kol kanat geriyor. Büyükşehir Belediyesi Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi’nin vermiş olduğu bu anlamlı hizmet soğuk kış aylarında daha da önemli hale geliyor. Merkez’de, Kocaeli’nin birçok noktasından, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar misafir ediliyor.

 

HASTANEDEN ALINDI

İhtisas Zabıta ekipleri Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ali Kahya Yerleşkesinde tedavisi biten, kimsesiz ve evi olmayan 58 yaşındaki Erdinç Özfiliz, hastaneden alınarak Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi’ne ulaşımı sağlandı. Kimsesiz vatandaşın kayıt işlemleri yapılarak Barınma Merkezinde misafir edilmeye başlandı.

 

153 VEYA 444 11 41’İ ARAYABİLİRSİNİZ

Kocaeli’nin her noktasına hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’ne, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlar için vatandaşların Alo Zabıta 153 ve 444 11 41 Alo Büyükşehir hatlarını araması yeterli. Alo Zabıta ve Alo Büyükşehir hatları 7 gün 24 saat açık bir şekilde hizmet veriyor.

 Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'de Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Bulut’tan Yeni Eğitim Yılı Mesajı
“Tramvay” Plajyolu’na gidiyor..
10 Günde 10 Bin Metrekare Parke Yol
Ankara da Kocaeli Rüzgarı
Tabiat Parkı Güzellik Katıyor
İl Jandarmadan  KOTO’ya Ziyaret
Yıldönümlerinde Yalnız Bırakmadı
GTÜ Dünyanın En İyiler Listesinde..
Doğan’dan Korkmaz’a Çiçekli Teşekkür..
mhp AK Parti AK Parti Kocaeli körfez CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Sürmanşet Dr. Nevzat Doğan CHP Kocaeli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi haberler İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu İzmit Belediyesi kocaeli Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Kocaeli Büyükşehir CHP kocaelispor kandıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sondakika Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran kartepe izmit AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan İsmail Baran haberleri Körfez Belediyesi FETÖ İzmit Belediye AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz türkiye nevzat doğan haber belediyesi KOTO gebze Manşet gölcük 15 Temmuz
Copyright © 2016 Kocaeli Olay Gazetesi www.kocaeliolay.com Tüm hakları saklıdır.
VAVSE Medya & İnternet Hizmetleri