22 Mart 2019 Cuma 03:28

ANASAYFA l 433 kilometrelik hat yenileniyor

01.02.2018 Perşembe - 11:01

Körfez’de İSU’nun 12 mahallede gerçekleştireceği ve 3 yıl sürecek olan alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Körfez Belediyesi ekipleri ise olası aksaklıklara anında müdahale ediyor

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın ‘yapılması kaçınılmaz’ dediği ve önemine dikkat çektiği alt yapı için İSU ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. 12 mahallede gerçekleştirilecek olan alt yapı çalışmalarında 259 kilometre içme suyu, 143 kilometre kanalizasyon, 31 kilometre yağmur suyu hattı yapılacak. Adeta Körfez’e neşter vurulacak olan çalışma yaklaşık 3 yıl boyunca devam edecek.

 

EKİPLER DİKKATLİ ÇALIŞIYOR

2018’de ilk etapta Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi ve Esentepe Mahallesi’nde çalışma yürütecek olan ekipler, Çamlıtepe Mahallesi’nde yağmur hattı sonrasında kanalizasyon hattının yenilenmesi için de çalışma başlattı. Ekipler ayrıca Atalar Mahallesinde bulunan ve sahile geçişi sağlayan hemzemin geçitteki su baskınlarının önüne geçmek adına kısa süre içerisinde çalışma başlatacak.

KÖKTEN ÇÖZÜLECEK

Körfez Belediyesi yetkilileri, yaklaşık 200 milyon liralık bir yatırımla Körfez’in alt yapısının yenilendiğini belirterek, “İSU ekipleri çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Körfez Belediyesi ekipleri olarak da bizler çalışmaları yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımız için zor bir süreç ama yapılması mutlak gerekli bir çalışmaydı. Bittiğinde alt yapı sorununu kökten çözeceğimiz bir çalışma olacak” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi