17 Ekim 2019 Perşembe 14:16

ANASAYFA l 23 Nisan için 41 ülkeden çocuklar gelecek

17.04.2017 Pazartesi - 15:04

23 Nisan’da ilimizde gerçekleştirilecek 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali tanıtımı Antikkapı Restaurant’ta  gerçekleştirildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilimizde gerçekleştirilecek 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali tanıtımı AntikkapıRestaurant’ta  gerçekleştirildi. Basın toplantısıyla gerçekleştirilen tanıtıma Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Genel Sekreter yardımcısı Ali Yeşildal, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Basın Yayın Daire Başkanı Hasan Yılmaz katıldı.

41 ÜLKEDEN ÇOCUKLAR GELECEK

Tanıtım toplantısında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, ‘’41 ülkeden 1000 çocuğun katılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivalimiz için artık geri sayım başladı. Bildiğiniz gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nıbayram tadında kutlamak ve dünya çocuklarının yüreklerine dostluk, kardeşlik ve barış tohumlarını ekebilmek amacıyla dünya çocuklarını Kocaeli’nde kentimizin çocuklarıyla buluşturacağız.  Ülkemizde ve tüm dünyada büyük ilgi gören şenliğimiz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bilim temalı etkinliklerle hem kentimizin çocuklarını hem de bütün dünya çocuklarını kucaklayacak. Geçtiğimiz yıl, yol çalışmasından dolayı Kocaeli Bilim Merkezinde gerçekleştirdiğimiz festivalimizi bu yıl yine eski yerine yani Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’mize taşıdık. Gala dahil tüm etkinliklerimizi burada gerçekleştireceğiz’’ dedi.

3 GÜN ŞENLİK

Şenlik hakkında bilgi vere Büyükakın, ‘’Festival kapsamda; Yüz boyama, cam boncuk, uçurtma, bilim ve kukla gibi hem eğlendirmeye hem de öğretmeye yönelik 70’e yakın atölye kurduk Bu yıl iki adet sahnemiz mevcut. Biri ulusal çaplı etkinliklerimizin olacağı büyük sahne, diğeri ise okulların, Bilim ve Sanat Merkezlerinin gösterileri ile kukla, balon şov gibi eğlenceli aktivitelerin yer alacağı performans sahnesi. Festivalimiz, 3 gün süresince saat 10.00 ile 18.00 arası ziyaretçilerin beğenisine sunulacak’’ dedi.

FESTİVAL PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLAYACAK

Etkinliğin 20 Nisan Perşembe günü başlayacağını belirten Tahir Büyükakın, ‘’20 Nisan Perşembe Saat: 14.30 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivalimiz, 20 Nisan Perşembe günü geleneksel kortej yürüyüşüyle başlayacak. Misafir ülke çocukları, Saat Kulesi Atatürk Heykeli önünden başlayıp Yürüyüş yolu üzerinden belediye hizmet binamıza kadar yürüyerek halkla selamlayacak Ayni gün misafir çocuklar; hem Başkanımız ile tanışacaklar, hem de karşılıklı hediyelerini takdim edecekler. Ülke grupları aynı gün Sosyal Sorumluluk kapsamında Tip Fakültesi Onkoloji Bölümü,Gündoğdu Rehabilitasyon Merkezi, Sembol, 41 Burada ve Outlet olmak üzere beş ayrı bölgede çocuklar için 15’er dakikalık gösteriler yapacak.

İNSANSI ROBOT GÖSTERİSİ

‘’Açılış tarihi; 21 Nisan Cuma günü saat 14.00’te Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde Çocuk ve Bilim Fuarımızın resmi açılış törenini gerçekleştireceğiz Tüm ülke gruplarının da katılacağı organizasyonda Akinsoft (insansı Robot) gösterisine tanıklık edeceğiz. Bu gösteride sürpriz performanslar olacak. Robotlar selamlama konuşması yapacaklar. Ardından ülke gruplarının gösterileri olacak. Her ülke grubu performansını sunacak. Dikkat çekeceğini düşündüğümüz gösterilerden biri de Letrons. Biliyorsunuz ki Türkiye’nin ilk Transformers’i olan arabadan robota dönüşen Letrons’u fuarımıza getiriyoruz. İkinci gün; 22 Nisan Cumartesi 10.00-18.00 saatleri arasinda gün boyu atölye çalışmaları, alan etkinlikleri, bilim şovları, okul gösterileri olacak. 13.00-Çocuklar, sokak hayvanlarına yuva olması için Veteriner Şube Müdürlüğü’nün etkinlik alanında hayvan barınaklarını boyayacaklar. Bu da sosyal sorumluluk kapsamında yapacağımız etkinliklerden biri.’’

BEYİN OLİMPİYATLARI ÖDÜLÜ

‘’Ardından protokol, Beyin olimpiyatlarında ilk üçe giren takıma ödüllerini madalyalarını verecek. 19.00’da Çocukların büyük ilgi göstereceği Rafa’dan Tayfa Müzikalimiz gala programımızı keyifli, güzel bir programla tamamlayacağız. Özetlersek; Bütün hemşehrilerimizi 21-23 Nisan tarihleri arası Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’mize bekliyoruz. Şimdiden sevgili çocuklarımızı ve değerli hemşehrilerimizi ve sizleri bu önemli şenliğe davet ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.’’dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.