17 Ekim 2019 Perşembe 21:45

ANASAYFA l 23 Nisan etkinlikleri SDKM’de devam etti

23.04.2017 Pazar - 12:15

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde etkinliklerle kutlanırken, ilimizde de Atatürk Anıtı’na konulan çelenk sonrası Süleyman Kültür Merkezi’nde (SDKM) devam etti 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97’nci yılı ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik tarafından çelenk sunulmasının ardından etkinlikler Süleyman Kültür Merkezi’nde (SDKM) devam etti. Düzenlenen programa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, KBB Başkan Vekili Zekeriya Özak, Garnizon Komutanı Metin Gürak, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve davetliler katıldı.

“SİZLERE GÜVENİYORUZ”

Programın açılışında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanıldı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik “Fehmi Rasim çelik, “Bugün önemli bir dönüm noktasıdır. TBMM savaşın kazanılmasında üstlendiği görev kadar milli iradenin karşısına çıkan engelleri aşarak Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunda etkili olmuştur. 23 Nisan milletimizin bayramıdır. Her yıl coşkuyla kutlanan bu bayramı Atatürk çocuklara armağan etmiştir. Çocuklar Gelecekte tüm dünyada hoşgörünün olması için çalışmalı, ismini altın harflerle yazdıranların yanlarında yer almalısınız. Fatih’in, Kanuni’nin, Atatürk’ün torunları olduğunuzu tüm dünyaya göstermelisiniz. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz” dedi.

“ASİL BİREYLERSİNİZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Çelik’in ardından kürsüye gelen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Çocukların gözlerindeki o ışıltıyı gördükçe mutlu oluyoruz. Atatürk’ün bir millet bayramını çocuklara emanet etmesi dünyada tektir. Sizler Atatürk’ün geleceği emanet ettiği çocuklarsınız. Biz bu günü bir şölene çevirdik. Bizler inanıyoruz ki kardeşlik üzerine çocukların kurduğu dünya barışı, hoşgörüyü ve sevgiyi getirecek. Bizler savaşın çocuklarını ve açlık ile mücadele eden çocukları unutmamalıyız. Bizler bu acıyı çeken çocukları unutmadık, unutmayacağız. Sizler kumbarasında biriktirdiği paraları, bu kardeşlerine gönderen asil bireylersiniz. Hepimizin, özellikle çocuklarımızın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” açıklamasında bulundu.

BASIN SALONU TERK ETTİ

Salonda basın mensuplarına görevlerine yer yapması için yer almaması nedeniyle gerginlik çıktı. Veliler ve görevlilerin tepkileri üzerine görevini yapmakta güçlük yaşayan basın mensupları programın tamamını takip edemeden salondan erken ayrıldı. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.