22 Temmuz 2018 Pazar 02:52

ANASAYFA l 2017 KÜLTÜR OKULLARI LYS YERLEŞTIRME SONUÇLARI

10.08.2017 Perşembe - 9:21

2017 LYS yerleştirme sonuçları açıklandı. Geçen yıl aldığı sonuçlarla büyük başarı yakalayan Kültür Eğitim Kurumları, Anadolu Lisesi ve Temel lisesi ile bu yılda LYS’ye damgasını vurdu.

Türkiye 14.’sü ve Kocaeli 1.’si olan Serhat Emre ÇOBAN ve arkadaşları en iyi bölümlere yerleşerek yine Kültür Eğitim Kurumları’nın yüz akı oldular. Kültür Eğitim Kurumları’nın 11 Öğrencisi Tıp Fakültesine, 5 öğrencisi Diş Hekimliği, 5 öğrencisi de Eczacılık fakültelerine yerleşti. Bunların yanında 11 öğrencisi Hukuk, 94 öğrencisi de mühendislik fakültelerine yerleştiler. Diğer öğrenciler ise Mimarlık, İktisadi ve İdari Birimler ve Fen Edebiyat fakültelerinde kendilerine yer buldular.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye 14.’sü ve Kocaeli 1.’si olan Serhat Emre ÇOBAN ise ilk tercihi olan Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümüne Tam Burslu olarak yerleşti. Sonuçların ardından açıklama yapan Kültür Eğitim Kurumları yöneticileri “Çalışmalarımızın meyvesini yerleştirme sonuçları ile birlikte topladık. Ülkemize ve milletimize faydalı olacağını düşündüğümüz bu pırıl pırıl gençleri en güzel yerlere uğurladık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm velilerimize, çabaları için tüm öğretmenlerimize ve bu çabaları boşa çıkarmaya tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Allah bahtlarını açık etsin” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.