18 Ekim 2019 Cuma 05:05

ANASAYFA l 17 MİLYONLUK PROJEDE SONA GELİNDİ

22.06.2017 Perşembe - 11:41

Ömerağa Mahallesinde yapımı süren dev proje Atık su, Yağmursuyu hatları ve Terfi Sistemi inşaatında sona gelindi. Geçtiğimiz Eylül ayında başlayan 17 Milyon TL’lik dev projenin önümüzdeki Temmuz ayının ortalarında tamamlanması bekleniyor

İSU’nun İzmit şehir merkezinin yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarını rahatlatmak için hazırladığı proje büyük ölçüde tamamlandı. Toplam 17 milyon liraya mal olacak proje kapsamında, yağmursuyu ve atık su terfi merkezi hatları ile demiryolu ve D-100 Karayolu altından da yatay sondaj yapılıyor. Şu anda darbe kontrol, boru kaynak işlemlerinin yapıldığı projede trafo odasının da yapımı tamamlanmak üzere. Trafo odası sadece bağlantıları yapma işlemi kaldı. 2016 yılının eylül ayında yapımına başlanan projenin önümüzdeki Temmuz ayının ortalarında sona ermesi bekleniyor.

ÇALIŞMALARA TAM GAZ DEVAM

İSU, İzmit Cumhuriyet Parkı, Alemdar Caddesi, Yürüyüş Yolları’na gelen aşırı yağmur sularını ve yağmur suyu ile atık su hatlarını daha verimli çalışmasını sağlamak için Ömerağa Mahallesi eski Jandarma Lojmanları alanında yağmur suyu ve atık su terfi merkezlerinin inşa çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

YAĞMUR SUYU HATTI İNŞA EDİLDİ

Yağmur sularının İzmit Körfezi’ne aktarılması için yapılacak terfi merkezinin zemin güçlendirilmesi 96 adet fore kazık, D-100 Karayolu ile tren hattı altından 110 metre uzunluğunda çelik boru ile yatay sondaj hattı inşa edilecek. 6 adet yağmur suyu pompası konulacak projede, bölgenin yağmur sularını toplamak için de 1,2 km uzunluğunda ve çeşitli çaplarda yağmur suyu hattı da inşa edildi.

TOPLAM 17 MİLYON TL

Toplam 17 milyon TL’ye mal olacak projede, bölgedeki atık suları toplayarak uzaklaştırmak için 3 adet pompa kullanılacak. Bununla birlikte atık su terfi merkezi inşaatı da yapılırken, 500 metre kanalizasyon kolektör hattı da kentimize kazandırılacak.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.