17 Ekim 2019 Perşembe 14:06

ANASAYFA l 13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’ne Doç. Dr. Büyükbayrak Konuşmacı Olarak Katıldı

03.04.2017 Pazartesi - 12:08

Konak Hastaneleri İzmit hekimlerinden Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen, ‘13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’nde “Dikişsiz Aort Kapakları” yöntemi ile ilgili bir konuşma yaptı.

Konak Hastaneleri İzmit, tecrübeli ve akademik doktor kadrosuyla tıp camiasında fark yaratmaya devam ediyor. Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı tarafından her yıl düzenlenen, 13. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’ nde çeşitli ülkelerden konuşmacıların katıldığı bilimsel programda, Konak Hastaneleri İzmit Kalp Damar Cerrahisi Hekimi Doç. Dr. Fuat Büyükbayrakkonuşmacı olarak yer aldı. Çeşitli ülkelerden gelen konularında önemli yere sahip konuşmacıların içinde en dikkat çekici olanlarından biri olan JosephCoselli ‘nin de aynı oturumda yer alması, oturumun bilimsel ve cerrahi teknik düzeyini en üst seviyeye taşıdı.

Konuşmasında “Dikişsiz Aort Kapakları” adlı yeni bir yöntem hakkında bilgi veren ve Kongre katılımcıları tarafından dikkatli bir şekilde izlenen Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, “ Dikişsiz aort kapakları özellikle ileri yaş ve yüksek ameliyat riski oluşturan , diabet , düşük kalp debisi , böbrek yetmezliği gibi durumlarda ameliyat süresini kısaltan ve  ölüm ve ameliyat sonrası gelişebilecek komplikasyonları ciddi oranda azaltan  bir yöntem. Bu yöntemle çıkarılan hastanın aort kapağının yerine, dikiş bağlanmadan yeni jenerasyon bu kapak aortik pozisyona yerleştiriliyor” dedi. Yaklaşık 4 ay önce Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Konak Hastaneleri İzmit’e transfer olan Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak, yıllar içinde yüzlerce vaka yapan, tıp camiasında sayılan, sevilen ve etik çalışan bir hekim olarak tanınıyor. Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak Konak Hastaneleri İzmit’ te, Koşuyolu Kalp Eğitim Araştırma hastanesinde uzun süre birlikte çalıştığı ekip arkadaşı Op. Dr. Ergül Öğredik ile vakalara giriyor.

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

1995 yılında İzmit’te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi’ni 2015 yılında A Sınıf hastane Özel Gebze Konak Hastanesi olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yapmış olduğu aynı yıl Sakarya’ da bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi ile 2016 yılında 4. büyük hastanesi olan Özel Sakarya Konak Hastanesi hizmete girmiştir.

Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi, Uyku Laboratuvarı, Kardiyak Rehabilitasyon, Çocuk Cerrahisi, Trans Manyetik Stimulasyon (TMS), Alerji Hastalıkları Tedavisi, Hilterapi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 15000 m2 kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 Mart ayında hizmete giren Kocaeli’nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.